Techhome

Продаж кондиціонерів, кліматичного обладнання і вбудовуваної побутової техніки. Ціни, продаж і підключення обладнання. Кондиціонування приміщень.

Графік роботи: Пн-Пт: з 9-00 до 18-00

Ціни на кондиціонери та побутову техніку зростуть на 5-10%

12 Января 2022
Ціни на кондиціонери та побутову техніку зростуть на 5-10%

Ціни на кондиціонери та холодильники зростуть в новому 2022 році, оскільки виробники перекладають на покупців підвищення вартості сировини і транспортних витрат. 

Ціни на метали та пластмаси, що використовуються у виготовленні побутової техніки, зросли на 70% разом із зростанням вартості напівпровідників, необхідних для виробництва.

График роста цен на алюминий

У 2021 році весь рік росли ціни на мідь, алюміній і напівпровідники, також на останні спостерігався дефіцит в різних секторах ринку.

За даними Асоціації виробників побутової електроніки та побутової техніки (CEAMA), в період з січня по березень виробники збираються підвищувати ціну на 5-7%.

На даний момент подорожчання торкнулося Індії, але не виключено, що це викличе коригування цін і на європейському ринку, в тому числі і Україні.

Компанії, як Panasonic, LG і Haier, вже переглянули ціни в бік підвищення, в той час як інші виробники, такі як Sony, Hitachi, Godrej Appliances, можуть прийняти рішення до кінця цього кварталу.

Коментарі виробників

«У зв'язку з безпрецедентним зростанням вартості сировинних товарів і міжнародних перевезень ми прийняли рішення про підвищення цін на продукцію на 3-5% в категоріях холодильників, пральних машин і кондиціонерів» — сказав президент Haier Appliances в Індії. Сатиш Н.С.

Panasonic, яка вже підвищила ціни на кондиціонери на 8%, розглядає можливість подальшого підвищення. Компанія також обмірковує аналогічний крок для побутової техніки.

Південнокорейський виробник побутової електроніки LG, який також підвищив ціни на побутову техніку, заявив, що постійне зростання витрат на сировину і логістику викликає занепокоєння.

Назвав підвищення цін неминучим і керуючий директор Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning India Гурміт Сінгх заявивши, що до квітня бренди будуть поетапно підвищувати ціни до 10% через збільшення собівартості, включаючи витрати на сировину, транспорт і податки.

Компанії Sony і Godrej Appliances, заявили, що їм ще належить відповісти на нові виклики.

Позитивні прогнози

У свою чергу, президент CEAMA Ерік Браган залишається оптимістичний. «У разі, якщо попит буде низьким, а ціни на сировину впадуть, є шанс, що ми побачимо зниження цін у квітні або травні. Ми налаштовані позитивно і сподіваємося, що в кінцевому підсумку ціни на сировинні товари стабілізуються через зниження глобальних витрат на транспортування і сировину, що має зробити позитивний вплив на споживчий попит»-заявив він.

 


Зворотній дзвінок