Techhome

Продаж кондиціонерів, кліматичного обладнання, монтаж, обслуговування та ремонт кондиціонерів. Ціни, продаж і підключення обладнання. Кондиціонування приміщень.

Графік роботи: Пн-Пт: з 9-00 до 18-00

Водонагрівач (бойлер)

Електричні водонагрівачі (бойлери) необхідні при обладнанні автономного водопостачання для будинку або квартири. Вони володіють рядом переваг перед централізованим водопостачанням, яке буває не тільки дорогим, але і нестабільним. Електричний бойлер — це безпечний, економічний, екологічний і простий в експлуатації прилад, що підбирається по функціоналу, потужності і ціною відповідно до бажань користувача.

Принцип роботи бойлерів

Більшість сучасних електронагрівачів працює на базі закону Джоуля-Ленца, який свідчить, що провідник, по якому протікає електричний струм, нагрівається. Існує також моделі, в яких нагрівання води відбувається за рахунок мікрохвильового випромінювання, але вони ще слабо представлені в широкому користуванні.

Накопичувальний водонагрівач оснащений Теном — це контур у вигляді трубки, усередині якої розташований нагрівальний елемент, заізольований керамічним матеріалом. Конструкція бойлера може передбачати наявність одного або декількох Тенів. Чим їх більше — тим вище потужність пристрою. Вода нагрівається швидше, однак «спалюється» більше електрики.

Водонагрівач складається з трубок подачі холодної і відведення гарячої води, який приєднані до загального корпусу-резервуару. В ньому ж знаходиться автоматика, датчики температури і нагрівальний контур. Зовнішні стінки бака забезпечують теплоізоляцію, щоб вода довше зберігала високу температуру.

Безпека використання забезпечується автоматичними термодатчиками. При підвищенні температури всередині котла до +75ºC нагрівання припиняється. Якщо після цього вода нагрівається до +85ºC, спрацьовує аварійне відключення живлення.

Види бойлерів

Сучасний ринок пропонує купити водонагрівачі, які можна:

  • підвішувати на стіни горизонтально або вертикально;
  • встановлювати на підлогу і надавати технічні ніші.

Спосіб монтажу не позначається на робочих характеристиках і експлуатації, тому що залежить тільки від особливостей приміщення і особистих переваг.

Для приватного будинку або квартири без централізованого гарячого водопостачання можна придбати бойлери, як сукупного, так і проточного виду. Останні не мають резервуара для нагріву та зберігання, а підігрівають воду, поки вона проходить по нагрівального елементу. При більш високому споживанні енергії, такі пристрої позбавляють від такого мінуса, як обмежений обсяг нагрітої води. Це означає, що у пікові години, наприклад, вранці, коли вся родина користується душем, гарячої води вистачає на всіх.

За типом Тенів

Трубчасті нагрівальні елементи для бойлерів розрізняються на «мокрі» або «занурювальні» і «сухі».

«Мокрі» є найпоширенішим традиційним варіантом і являють собою трубчастий контур, який постійно знаходиться у воді. Відповідно, нагрів відбувається за рахунок контакту рідини з гарячим елементом. Проблема такого підходу полягає в утворенні осаду на самих Тенах. З-за термоізоляційного дії вона поступово знижує ефективність нагріву і може призвести до виходу з ладу Тена. Такі Тени потребують регулярного сервісного обслуговування (орієнтовно 1 раз в рік), а також заміни магнієвого анода.

«Сухі» Тени з водою не контактують. Їх конструкція представлена двома основними частинами: нагрівальним блоком і колбою, в якій він занурюється у воду. Це запобігає утворенню накипу безпосередньо на робочій деталі.

Додатковою перевагою «сухих» Тенів є загальна конструкція — їх проводять у циліндричному виконанні, а відрізняється тільки довжина. Але проблема сухих Тенів полягає в тому, що на колбі також утворюється накип, що дуже істотно знижує ККД самих Тенів. В кінцевому підсумку Тенам необхідно витрачати набагато довше часу на нагрів води що в результаті вони також схильні до більш швидкого виходу з ладу. Але на відміну від вартості самого «мокрого» Тена з заміною, вартість «сухого» Тена набагато вище, так як вони змінюються разом з колбою.

Рекомендації по вибору водонагрівача

Найбільш важливими критерію вибору електричного бойлера для дачі, квартири або приватного будинку є наступні параметри:

  • Потужність сучасних побутових нагрівачів варіює від 1 до 2,5 кВт. Вибір залежить і від витрати гарячої води, і від електропроводки в будинку. Чим вище навантаження вона витримує, тим більш потужний апарат можна купувати. Якщо в будинку тільки двофазна або стара проводка, то настійно не рекомендується купувати моделі з потужністю 2,0 кВт. Ця цифра вважається оптимальним варіантом для більшості об'єктів.
     
  • Об'єм. Ця характеристика залежить виключно від потреб користувачів. Як правило, для комфортного проживання однієї людини достатньо бака до 30 літрів, для двох-трьох — від 50 до 80 л, а на сім'ю з 4 і більше членами — 100 л і вище. Але в кінцевому підсумку вибір об'єму бойлера суто індивідуальний, і не може бути вписана в якісь рамки.
     
  • Матеріал внутрішнього покриття. Стандартні моделі бойлерів випускаються з емальованим або склокерамічним баком, а більш дорогі — з титановим напиленням або нержавіючої сталлю. Склокераміка і емаль чутливі до температур вище +60°, тому покривається мікротріщинами, а їх термін служби дорівнює приблизно 7 років. Нержавіюча сталь і титан більш стійкі, тому їх робочий ресурс збільшений до 7-10 років.

Може здатися, що вибір електричного водонагрівача складне, оскільки потрібно враховувати дуже багато критеріїв. Однак на практиці все простіше: визначтеся з відповідним типом монтажу, необхідним об'ємом, потужністю і встановіть бюджет покупки. У результаті залишиться декілька варіантів, порівняти переваги і недоліки яких буде набагато простіше.

Зворотній дзвінок