Techhome

Продаж кондиціонерів, кліматичного обладнання, монтаж, обслуговування та ремонт кондиціонерів. Ціни, продаж і підключення обладнання. Кондиціонування приміщень.

Графік роботи: Пн-Пт: з 9-00 до 18-00

Встановлення напівпромислових кондиціонерів

Монтаж касетних, напольно-стельові, канальних кондиціонерів

Якщо у житлових приміщеннях типи використовуваних кондиціонерів і систем кондиціонування дуже різноманітні, то в обладнання офісів та робочих приміщень переваги, як правило, віддається наступним типам кондиціонерів:

Напольно-стельові кондиціонери у відміну від спліт-систем, що встановлюються під стелю, встановлюються невисоко над рівнем підлоги або монтуються безпосередньо на стеля. Так як швидкість повітряного потоку, який вони створюють, досить висока, стає можливим вентилювати такі місця приміщень, які є важкодоступним. Ще одним плюсом таких систем є рівномірне охолодження приміщень горизонтально спрямованими струменями повітря.

Касетні кондиціонери відрізняються від наполных і стельових тим, що внутрішній блок цієї спліт-системи кріпиться в спеціально створюване отвір до капітального стелі. Перевагою такого типу систем кондиціонування полягає в те, що вони швидко і рівномірно можуть охолоджувати повітряні потоки навіть дуже великого за розмірами приміщення.

касетний кондиціонер
підключення касетного кондиціонера
монтаж касетного кондиціонера

 

Ще один вид кондиціонерів — канальні. У даному випадку монтуються не тільки внутрішні і зовнішні блоки спліт-системи, але і здійснюється їх розводка всередині приміщення. Внутрішній блок такої системи встановлюють у прихованому приміщенні, наприклад, в підсобці або коридорі, а відводиться в дренаж санвузол або на вулицю.

Відзначимо деякі особливості монтажу комерційних кондиціонерів в магазинах, офісах, кафе, ресторанах і т. п. Справа в те, що системи кондиціонування в цих приміщеннях повинні враховувати: по-перше, велике скупчення в них людей, по-друге, потреба цих людей, які тут працюють, або є тимчасовими відвідувачами в комфортною, привабливою для роботи та/або середовищі спілкування. Крім того, по-третє, коли ми маємо на увазі ці приміщення, то повинні віддавати собі звіт в те, що мікроклімат в окремих приміщеннях цих установ може і повинен бути різним. Наприклад, порівняємо рівень комфорту в в складському приміщенні і виставковому залі, гарячому цеху, де готують страви і приміщенні ресторану, де безпосередньо сидять, їдять та відвідувачі спілкуються. Очевидно, що системи кондиціонування, встановлені в приміщеннях різного призначення повинні бути автономними і відрізнятися один від друга. Надто різні завдання вони вирішують.

Завдяки кондиціонування повітряних мас можна досягти оптимального мікроклімату в приміщенні. В таких комфортних температурних умовах приємніше працювати і відпочивати. Сучасні кондиціонери мають власну класифікацію, в тому числі, у сфері призначення та масштабами приміщення. Поряд з побутовими моделями виділяють також комерційні або напівпромислові кондиціонери для малого бізнесу.

Що таке напівпромислові кондиціонери?

Це кліматична техніка з великим показником охолоджуючої потужності (до 30 кВт), призначена для функціонування на комерційних об'єктах. До останніх, зокрема, відносяться:

  • закладу громадського харчування;
  • торгові павільйони і магазини;
  • офісні майданчики та адміністративні приміщення.

Комерційні кондиціонери працюють в безперебійному режимі і відрізняються високою надійністю навіть в умовах інтенсивної експлуатації. Вони підтримують потрібний режим на виробництві та в громадських місцях площею до 300 кв. м. При виробництві такої техніки особлива увага приділяється можливостям підтримки точно виставлених температурних параметрів, які потрібні, наприклад, для зберігання різної продукції.

Функціональні особливості у напівпромислових кондиціонерів також відмінні від побутових моделей. Хоча кількість додаткових опцій в такій техніці менше, насос для видалення конденсату потужніше, а також збільшена довжина трубопроводу для циркуляції холодоагенту. Крім цього, комерційний кондиціонер може мати автоматичний режим роботи або централізоване управління, можливість рестарту і так званого гарячого запуску. Внутрішній блок у цій техніки має великий обсяг, тому при монтажі напівпромислових кондиціонерів важливо враховувати особливості робочого простору.

Типи кондиціонерів і сфера застосування

За специфікою конфігурації і типу установки комерційна кліматична техніка ділиться на три основних види:

  1. Касетний кондиціонер. Це агрегат для підвісних стель, який непомітно монтується в навісну конструкцію або фальш-панель. Охолоджувальна потужність коливається в межа 6-15 кВт для приміщень не більше 150 кв. м. Нижня половина внутрішнього блоку має форму квадрата і оснащена декоративною панеллю. Також тут з кожної сторони розташована решітка або жалюзі для забору і розподілу повітря, які гарантують рівномірність його подачі з чотирьох сторін. Кут нахилу ламелей при цьому можна регулювати дистанційним пультом. Касетна модель вигідніше декількох спліт-систем і навіть трьох настінних агрегатів, оскільки самостійно кондиціонує навіть великі простори. За рахунок зручного управління кондиціонери касетного типу затребувані в державних установах і офісах.
  2. Напольно-стельові кондиціонери. Ця техніка найбільш безпечна, оскільки мінімізує ймовірність попадання людини під повітряний потік. Вона також відрізняється невеликою глибиною до 25 см, але громіздкий внутрішній блок ніяк не вийде сховати. Потужність у таких кліматичних систем, в середньому, 3-18 кВт, так що підтримувати температуру можна на площі 180 кв. м. Великий обсяг вентильованим території можливий за рахунок високої швидкості повітряних потоків. Напольно-стельові кондиціонери встановлюють у великих конференц-залах і офісах з неповними міжкімнатними перегородками, а також у бібліотеках, на промислових підприємствах.
  3. Канальний варіант. Кондиціонери цього типу мають прихований монтаж, як і касетні моделі, тобто ховаються в підвісній стелі або в підсобному приміщенні типу горища або комори. Повітря надходить і розподіляється в системі за рахунок решіток і повітроводів між підвісний частиною і стельової плитою. Потужність канального агрегату досягає в середньому 25 кВт, тому можлива одночасна вентиляція площі 300 кв. м. Граничний витрата повітря становить 25 тисяч м3/год, а тиск у системі може бути до 300 Па. Пристрій може перемішувати повітряні потоки з кімнати і з вулиці. Завдяки подачі свіжого повітря техніка затребувана в закладах громадського харчування та продуктових магазинах.

Напівпромислові кондиціонери прихованого типу, тобто касетні і канальні, найбільш затребувані там, де важливо витримати ідеальний дизайн приміщення, зробити інтер'єр гармонійним і естетичним, без зайвої завантаженості технікою. Тому ці варіанти техніки застосовують у кафе, салонах краси, приймальних і так далі.

Види та особливості встановлення комерційних кондиціонерів

  • Якщо майстер проводить установку канального кондиціонера, внутрішній блок – фанкойл – розміщують на самій віддаленій майданчику. Краще вибрати звукоизолированное типу приміщення підвалу, щоб гул техніки не порушував режим роботи організації. Зовнішній блок – чиллер – виставляють зовні для відводу тепла або холоду. При цьому фреонова магістраль має довжину не більше 50 м. В результаті повітря повинен проходити по повітропроводу з вулиці в фанкойл, а потім проходити температурну обробку і очищення (іноді багатоступеневу) перед подачею в приміщення. Монтаж канальних кондиціонерів самий дорогий, але техніка дозволяє регулювати температуру відразу в декількох приміщеннях.
  • Касетні кондиціонери найбільше орієнтовані на встановлення у фальш-стелі. Кімнатний блок-фен є касетою, яку можна монтувати в підвісну конструкцію зверху за рахунок окремого кріпильного механізму. Зовнішній блок має такий же пристрій, як і в інших спліт-системах. Важливо враховувати, що краще не монтувати касетний варіант техніки там, де стеля менше двох метрів, т. к. для приховування корпусу потрібно мінімум 25 див.
  • Напольно-стельовий кондиціонер можна розмістити під стелею – з повітряним потоком вздовж верхньої половини приміщення над підлогою, якщо потік повітря повинен йти вгору по стіні. У разі роботи на нагрів підлоговий кондиціонер розподіляє повітряні потоки внизу, вздовж поверхні підлоги. Перший варіант монтажу застосовують у торгових центрах, де настінна установка шкодить дизайну приміщення або технічно неможлива. Другий тип установки дозволяє виключити вплив холоду на людини, рівномірно розподіляє повітря по території і забезпечує рівну температуру. Тому він актуальний для маленьких приміщень з великим числом людей.

Монтаж вентиляції

Системи вентиляції — основа життєзабезпечення в будівлі будь-якого типу. При цьому, для того, щоб приміщення надмірно не переохлаждалось і не перегрівалося, а швидкість повітрообміну та чистота повітря відповідав нормам, важливо не тільки правильно експлуатувати установку, але і її професійно змонтувати. Це критичний момент в організації всієї системи кондиціонування, як окремого приміщення, так і всього будинку.

Основою правильного монтажу систем кондиціонування є професійний проект, що враховує всі техніко-нормативні вимоги і параметри конкретного об'єкта, де встановлюються кондиціонери. При цьому, особливості монтажу систем кондиціонування залежить від того, яка система вентиляції використовується — моноблочна або складальна.

Моноблочна система вентиляції збирається на основі окремих компонентів. Точно також збирається і складальна вентиляція. При цьому активно використовуються такі компоненти як:

  • Вентилятори;
  • Нагрівачі;
  • Глушники;
  • Фільтри;
  • Системи автоматики.
Монтаж витяжних вентиляторів
Монтаж вентиляції
Витяжний канал вентиляції

Проте в відміну від моноблочної вентиляції, складальна вентиляція не має єдиного загального корпусу. З його відсутністю пов'язані і переваги цієї системи легко й nbsp;зручно монтувати, вона завжди розміщується в тому місці, куди неважко добратися. Складальна вентиляція може функціонувати в будь-яких типах приміщень. Це може бути, наприклад, санвузол кухня, квартира або заміський будинок, приміщення офісу або супермаркету. Серед недоліків набірної вентиляції — недостатня звукоізоляція створює певний дискомфорт.

Ціна монтажу напівпромислових кондиціонерів

Потужність охолодження (кВт)   5-6,9 7-7,9 10-10,9 13,5-15,5 16-16,9
Стандартний монтаж (до 5-ти метрів)   2500 2700 3200 3700 3900
Понад 5-ти метрів магістралі метр 280 350 390 450 490
Робота по укладанню магістралі під підвісною стелею, за 1 метр 1 м/пог. 40 40 60 80 90
Додаткові послуги:
Комплект кріплення «утеплений будинок» — дюбель ⌀12*200 комплект 150 190 250 290 350
Подовження кабелю метр 30 45 60 75 85
Установка зі сходів (або ремонтні роботи) 1-й поверх 200 250 350 450 550
2, 3-й поверх 300 350 450 600 750
Зняття+установка склопакета 1 одиниця 150 150 150 150 150
Штроблення стіни під магістраль:
Бетон моноліт 1 м/пог. 200 230 280 350 390
Силікатна цегла (біла) 1 м/пог. 150 180 200 250 320
Червона цегла 1 м/пог. 120 150 180 200 250
Порожнистий блок 2 м/пог. 100 130 150 180 200
Зворотній дзвінок