Techhome

Продаж кондиціонерів, кліматичного обладнання, монтаж, обслуговування та ремонт кондиціонерів. Ціни, продаж і підключення обладнання. Кондиціонування приміщень.

Графік роботи: Пн-Пт: з 9-00 до 18-00

Конвектори електричні

Що таке конвектор?

Конвектор — обігрівальний прилад, який працює за принципом конвекції. Механізм пропускає через себе холодне повітря, яке утворюється внизу, в той час як нагріте повітря піднімається вгору. Конвектор підсилює природну конвекцію і прогріває повітряні маси, поки повітря не стане теплим у всьому приміщенні.

Конструкція конвектора досить проста: всередині знаходиться нагрівальний елемент, а в корпусі є отвори, через них повітря потрапляє всередину і нагрівається.

У конвекторів, як і в інших обігрівачів, є свої переваги і недоліки.

Плюси:

  • висока швидкість нагрівання;
  • безшумна робота;
  • підтримує температуру в приміщенні;
  • простий в установці, не вимагає спеціальних навичок;
  • не спалює кисень і майже не сушить повітря;
  • може бути встановлений в якості основного джерела опалення.

Мінуси:

  • високі витрати на електроенергію при постійній роботі;
  • малоефективний в приміщеннях з високими стелями;
  • при великій потужності створює протяг.

Основні типи конвекторів

Сучасні фірми пропонують великий вибір конвекторів, які розрізняються за своїми властивостями: по типах монтажу, управління або нагрівання.

2.1. За типом монтажу або установки:

  • Підлогові — зручне рішення, коли необхідно переносити конвектор з одного місця на інше. Однак шнур може заважати;
  • Настінні — найбільш популярний тип конвекторів. Вони володіють невеликою товщиною, відрізняються привабливим дизайном і не псують вигляд приміщення;
  • Універсальні — можуть ставитися на підлогу, так і встановлюватися на стіну, тобто об'єднують в собі переваги двох видів.
  • Плінтусні — такі конвектори тільки недавно з'явилися на українському ринку. Вони ставляться уздовж стіни замість плінтуса, можуть бути пофарбовані в будь-який колір і завдяки цьому чудово вписуються в дизайн. Повітря починає прогріватися знизу, потужності такого приладу достатньо, щоб підтримувати постійну температуру в приміщенні;
  • Внутрипідложні — монтуються прямо в підлогу, так що основна конструкція прихована від очей, видно лише решітка. Внутрипідложні конвектори широко застосовуються у великих приміщеннях, павільйонах, засклених верандах.

2.2. За типом нагрівального елемента:

  • Електрична спіраль. Один з найбільш старих нагрівальних елементів — ніхромова спіраль. У приладах вона буває відкритою і закритою. Прилади з відкритою спіраллю швидко прогрівають повітря, однак недовговічні і пожежонебезпечні. Крім того, вони спалюють кисень в кімнаті. Краще конвектори з закритою спіраллю — ТЕН;
  • ТЕН або трубчасті нагрівачі. В сталевій трубі встановлена ніхромова спіраль, а на самій трубі закріплені алюмінієві пластини, що виконують роль теплообмінника. Температура такого приладу нижче, ніж у інших типів, однак він довговічніше і може бути встановлений навіть в приміщеннях з високою вологістю, так як трубчастий конвектор має захист від бризок;
  • Микатермический елемент нагрівання з'явився на українському ринку порівняно недавно. Він складається з декількох неметалевих пластин, на які нанесений тонкий шар слюди, їх називають миканитами. Конвектор з микатермическим елементом надійний, ефективний, безпечний для здоров'я. Один з мінусів — запах спаленної пилу. Після включення він присутній в приміщенні близько години.

2.3. За типом управління:

  • Механічний термостат. Дозволяє виставляти температуру по кроку в 1°С, в управлінні достатньо простий та надійний. Однак встановлювати всі параметри доводиться вручну, неможливо задати режим або інтегрувати термостат в систему управління мікрокліматом;
  • Електронний термостат. Працює від сигналу з датчика, що вимірює температуру в приміщенні, реагує на будь-які зміни температури. Можна задавати різні режими, наприклад, за часом доби або днях тижня;
  • Електромеханічний термостат майже не відрізняється за своїми властивостями від механічного термостата. Він досить надійний, проте точність установки температури нижче, ніж у електронного;
  • Управління за допомогою Wi-Fi. Сучасні системи управління дозволяють віддалено налаштовувати параметри обігрівальних приладів, температурний режим підтримується з точністю до 0,1°С. Програмувати і встановлювати режими через додаток на смартфоні або планшеті. До віддалених систем управління відносяться Orion 700 і Energy Control.

Як вибрати конвектор

При виборі електричного конвектора необхідно визначитися з площею приміщення, де він буде встановлений. Від площі залежить потужність, яка вам потрібна. Приблизно потужність можна обчислити за формулою: 1 кВт на кожні 10 квадратних метрів при висоті стін не більше 2,7 метрів. Якщо висота стін вище, додайте до потужності 10% на кожні додаткові 10 див.

Якщо ви хочете встановити конвектор в приміщенні з високою вологістю, вибирати обігрівач потрібно, орієнтуючись на нагрівальний елемент і клас захисту.

Зверніть увагу і на дизайн приладу — він повинен підходити під інтер'єр.

У дитячу кімнату краще вибрати настінний обігрівач, щоб дитина не зміг його перекинути. Крім того, у нього немає шнура живлення, який дитина може смикнути. Краще непомітний дизайн і дистанційне керування, щоб малюк не збив настройки, діставшись до механізму.

Практично всі конвектори оснащені захистом від перегріву, але при неправильному виборі або встановлення прилади можуть відключатися. Якщо конвектор підібраний недостатньої потужності і не справляється із заданою площею, він змушений постійно працювати, що призводить до перегріву і відключення. Також необхідна правильна установка обігрівача і температурного датчика. Останній потрібно встановлювати в кімнаті, а не в місці надходження холодного повітря, в іншому випадку конвектор буде реагувати на найнижчу температуру і безперервно працювати.

Основні бренди

Ballu — фірма заснована в 1978 році в Тайвані. В 1996 році компанія зайнялася випуском кліматичного обладнання, і сьогодні справляє кондиціонери, теплові гармати, конвектори, зволожувачі повітря та інше. Основні виробництва розташовані в Росії, Китаї і Кореї. Компанія намагається застосовувати екологічно чисті матеріали й прагне створювати сучасне обладнання.

Mitsushito — молода китайська торгова марка. Фірма займається виробництвом кондиціонерів та систем опалення. Продукція відрізняється високою якістю, функціональністю і стильним сучасним дизайном.

Electrolux — один з провідних виробників побутової техніки. Компанія була в Швеції заснована в 1912 році і має багату історію. Основні виробничі потужності розташовуються в Швеції, Італії, Угорщини, заводи є в США, Україні, Польщі та інших країнах світу. Компанія виробляє професійну побутову техніку високої якості.

Зворотній дзвінок