Techhome

Продаж кондиціонерів, кліматичного обладнання і вбудовуваної побутової техніки. Ціни, продаж і підключення обладнання. Кондиціонування приміщень.

Графік роботи: Пн-Пт: з 9-00 до 18-00

Одяг з шовку з наночастинками, в якій легше переносити спеку

29 Ноября 2021
Одяг з шовку з наночастинками, в якій легше переносити спеку

Одяг з модифікованого шовку з наночастинками, що блокує переважна кількість сонячного світла, може стати альтернативою бавовняним тканинам і випускатися серійно, забезпечивши людям комфорт в спеку.

До такого висновку прийшли китайські та американські вчені, які шукали пасивні способи охолодження людини без використання електрики і створили штучний шовк з наночастинками, що дозволяє вирішити дану проблему.

З урахуванням кліматичних змін до 15% світової електроенергії витрачається на комфорт людини за допомогою електрики.

Вчені з Нанкінського і Стенфордського університетів у своєму винаході використовували властивості шовку відбивати сонячне світло. Зокрема, вони провели ряд експериментів, які показали ефективність нової тканини.

Так, експерименти зі штучною шкірою показали, що покрита наношелком її температура залишається на 80 °C прохолодніше, ніж покрита натуральним шовком, а також на 12,50 °C прохолодніше, ніж покрита бавовною. В цілому, штучний шовк поглинає 95% сонячних променів, не дозволяючи, тим самим нагріватися поверхні під нею.

 "Носячи штучний шовк в жаркий день під прямими сонячними променями, відчуваєш себе набагато прохолодніше, ніж у звичайному одязі з бавовни. Його виробництво економічно вигідно і може бути налагоджено серійно", - Так говорить один з авторів винаходу Чжу.

Так що, можливо, незабаром з'являться кондиціонер індивідуального використання.


Зворотній дзвінок