Techhome

Продаж кондиціонерів, кліматичного обладнання і вбудовуваної побутової техніки. Ціни, продаж і підключення обладнання. Кондиціонування приміщень.

Графік роботи: Пн-Пт: з 9-00 до 18-00

Нове покриття використовується в кондиціонерах, що поліпшує ефективність охолодження

27 Мая 2019
Нове покриття використовується в кондиціонерах, що поліпшує ефективність охолодження

Наукові розробки-дивовижна справа. Сьогодні вчені працюють над новими технологіями для польотів на місяць, а завтра ми з подивом виявляємо ці розробки на нашій кухні, мирно гудуть в якомусь приладі між холодильником і плитою. Наприклад, в кондиціонері. Кондиціонери повітря – це поєднання величезної кількості розробок різних наукових напрямків, від фізики і хімії до електроніки, ергономіки та екології. Тут є де розгулятися наукової думки. Так, нещодавно група аспірантів і професорів Массачусетського технологічного інституту опублікувала в науковому журналі інституту статтю про свою нову розробку – покритті, здатному підвищити ефективність охолодження в системах з охолоджуючою рідиною.

нове покриття

Справа в тому, що охолоджуючі рідини мають дуже низьке, в порівнянні з водою, поверхневий натяг. Це означає, що вони з великими труднощами формують краплі на поверхнях. Замість цього охолоджуючі рідини розподіляються по всій поверхні рівномірно, і такий рівномірний шар служить перешкодою для теплообміну. Теплообмін ж збільшується, коли рідина швидко формує краплі, які потім збільшуються в розмірі і скочуються під дією сили тяжіння. Змусити рідини з низьким поверхневим натягом швидко і легко формувати краплі це дуже складне завдання.

Покриття, що вирішує цю задачу, являє собою особливу формулу полімеру, розпорошувати на плоскій або трубчастої поверхні методом ініційованого хімічного осадження парів, в якому полімер випаровується і прилипає до поверхні, формуючи найтонший твердий шар товщиною в один мікрон. Такий метод може бути застосований на трубках з нержавіючої сталі, міді, титану або будь-яких інших матеріалів, використовуваних в процесі теплообміну з охолоджувальною рідиною.

Як стверджує один з творців цього покриття, професор Кріпа Варанасі, покращуючи утворення крапель, можна < strong>збільшити теплообмін в 4-8 разів. Але так як конденсація є лише частиною всього циклу, загальна ефективність охолодження може досягти двох відсотків. Незважаючи на гадану малість, в рамках великого виробничого процесу це значне поліпшення.  А значить, зроблений ще один крок у бік зменшення енергетичних і фінансових витрат на охолодження повітря.


Обратный звонок