Techhome

Продаж кондиціонерів, кліматичного обладнання і вбудовуваної побутової техніки. Ціни, продаж і підключення обладнання. Кондиціонування приміщень.

Графік роботи: Пн-Пт: з 9-00 до 18-00

Новітні напрацювання в системах охолодження від Кембриджського університету

25 Ноября 2019
Новітні напрацювання в системах охолодження від Кембриджського університету

Не встигли «магнітні кондиціонери» почати витісняти традиційні системи охолодження, їм на п'яти наступають розробки на основі твердотільних сплавів. Цікаву розробку в сфері систем кондиціонування повітря представили фахівці з кембриджського університету Великобританії. Англійські дослідники створили прототип пристрою для використання у виробництві рефрижераторів, побутових систем кондиціонування. Новинка не передбачає великих дорогих магнітів, які використовуються деякими сучасними розробниками.

Вчені спробували поліпшити звичайну систему охолодження, замінивши холодоагенти твердими магнітами (напр. гадолінієм). Однак продуктивність прототипу була обмежена недостатнім магнітним полем таких магнітів (причина — ослаблення з часом). Тому фахівці вирішили використовувати шари матеріалу, що складається з кисню, трьох металевих елементів — свинцю, скандію, танталу. Це дозволило досягти найбільшого ефекту: зміни температури всередині пристрою при появи магнітного поля було достатнім.

У дослідженні, опублікованому раніше в 2019-му кембриджської командою, повідомляється про виявлення широко доступного твердого речовини. Під тиском його властивості порівнянні з холодоагентом. Однак при виробництві кондиціонерів за новою технологією довелося б істотно змінити їх структуру, зовнішній вигляд.

У нинішньому прототипі теплові зміни відбуваються під дією електрики. «Використання для охолодження електричного струму замість тиску полегшує завдання інженера, дозволяє зберегти існуючі принципи конструкції без застосування магнітів», — пише Ксавьє Моя доктор кафедри Матеріалознавства і Металургії університету Кембридж.

Кембриджські дослідники, працюючи спільно з колегами з Коста-Ріки і Японії, використовували високоякісний шари з кисню і трьох металів з електродами, затиснутими між ними. Що дозволило проводити по них струм набагато більшої напруги, значить охолоджувати набагато краще.

«Заміна магнітів матеріалом, продуктивність якого вища, сучасних прототипах охолоджувальних систем може змінити вектор мислення розробників сучасних систем», — зазначає професор Ніл Матуру.


Обратный звонок